رنگ های اپوکالر برپایه رزین اپوکسی با رعایت استاندارد های بین الملی فرموله شده، همچنین رنگدانه ها با به‌روزترین ماشین‌آلات رنگ سازی و دقیق ترین آسیاب‌ها، با بالاترین کیفیت در محمل پخش شده اند.


رنگ های تخصصی اپوکالر صد درصد پایه رزین اپوکسی هستند و در ساخت آن‌ها از هیچ‌گونه حلال و افزودنی‌های معدنی استفاده نشده‌‌ است و از این حیث هیچ نمونه‌ی مشابهی در بازارهای داخلی و منطقه ندارند، از این رو توانسته است تا راه خود را برای صادرات به کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه، روسیه، عراق و عمان باز کند.


مقاومت به نور در رنگ های اپوکالر سبب شده تا برای استفاده در اشیا و نماهای بیرونی که در معرض نور آفتاب هستند نیز کاربرد داشته باشند. مجموعه رنگ‌های اپوکلر، به تنهایی خشک نمی شوند و برای استفاده باید به عنوان یک افزودنی، با رزین اپوکسی مخلوط شوند؛ این رنگ ها به راحتی در رزین های اپوکسی باز خواهند شد و برای پخش شدن یکدست، لزومی به استفاده از میکسر نخواهد بود.


با افزودن رنگ‌های اپوکالر، تغییری در زمان کار و ژل تایم ایجاد نخواهد شد، همچنین پس از سخت شدن رزین، در خواص مکانیکی، شیمیایی، حرارتی و الکتریکی رزین تغییری ایجاد نمی‌شود، از این حیث در مقایسه با دیگر رنگ ها منحصر به فرد بوده و  سبب شده تا در صنایع دفاعی و آزمایشگاهی نیز بتوان از آن بهره برد.


رنگ های شفاف اپوکالر رنگ دهی بسیاری بالایی دارند از این رو با اضافه نمودن درصد بسیار پایینی از آن (حتی یک دهم درصد به نسبت وزن رزین)، رزین اپوکسی را بسیار عالی رنگی خواهند نمود و در نتیجه در قیمت تمام شده ی محصول نهایی نیز تاثیر چشم گیری نخواهند داشت و بسیار مقرون به صرفه هستند، همچنین این رنگ دهی بسیار بالا سبب شده تا فروشندگان و یا مصرف کنندگان بتوانند با افزودن رقیق‌کننده‌های واکنشگرا یا دیگر حلال‌‌های سازگار با رزین اپوکسی (مانند ایزوپروپیل الکل) حتی تا چندین برابر وزن رنگ، به این رنگ شفاف، قابلیت های جدیدی اضافه کنند و هنوز رنگ‌دهی قابل‌قبولی داشته باشد، طبیعی است که این فرایند در رنگ شفاف اپوکالر سبب کاهش قیمت محصول نیز خواهد ‌شد.


رنگ شفاف اپوکالر در حال حاضر، با ۲۲ رنگ متنوع اصلی و ترکیبی عرضه می‌شود؛ رنگ‌های ترکیبی جدید و خاص نیز با توجه به پیشنهاد فروشندگان یا مصرف‌کنندگان قابل طراحی و ارائه خواهد بود.


 رنگ شفاف اپوکالر قابلیت تولید و عرضه در ویسکوزیته و غلظت های مختلف، از حالت خمیری تا بسیار رقیق را دارد، ولی در حالت عمومی در صورتی که نوعی خاصی در سفارش ذکر نگردد، با غلظت تقریبی 14 پاسکال بر ثانیه (شبیه به غلظت رزین اپوکسی KER828) عرضه می‌شود.ویژگی ها:

 • 100% شفاف
 • تنوع رنگی بالا
 • مقاوت نوری خوب
 • رنگ دهی بسیار عالی
 • بدون فیلر و پرکننده های معدنی
 • بدون حلال و عاری از هر گونه مواد فرار
 • حل شدن سریع و آسان در رزین های اپوکسی
 • قابل استفاده برای تمامی رزین های اپوکسی مایع
 • عدم تغییر در زمان ژل تایم و زمان سخت شدن نهایی
 • عدم تغییر در خواص مکانیکی، شیمیایی و الکتریکی اپوکسی

کاربرد ها:

 • افزودنی رنگ دهنده در تولید چسب‌ها، بتونه‌ها و رنگ‌های شفاف اپوکسی
 • امکان استفاده در ساخت قطعات خاص، با دقت بالا در خواص مکانیکی و شیمیایی ، در صنایع دفاعی و آزمایشگاهی
 • رنگ اصلی در ساخت شیشه‌های مصنوعی رنگی، کامپوزیت‌های شفاف، عایق رنگی چراغ‌های الکترونیکی، زیورآلات، سنگ‌های زینتی و جواهرهای مصنوعی، مجسمه‌های شفاف، نقاشی‌های سه بعدی، کف‌پوش‌های شفاف، میز و صنایع تلفیقی چوب و رزین، نقاشی‌های روی شیشه با رزین اپوکسی، دکمه‌های شفاف رنگی و ...

نمونه کاربرد های رنگ های شفاف مخصوص رزین اپوکسی

مشخصات فنی:

نقطه جوش
200C
نقطه اشتعال
260C
نقطه خود اشتعالی
500C
وزن اکی والان اپوکسی
190g/eq
دانسیته
1.17g/cc
میزان مواد فرار
0%
قابلیت حل شدن در آب
ندارد
محمل اصلی
رزین اپوکسی
قابل حل شدن و رقیق شدن با
کتون ها، استر ها، الکل ها و هیدروکربن های آروماتیک
غلظت در دمای 20 درجه سانتیگراد
14P.s (مایعی غلیظ)
* برای کاهش غلظت و در نتیجه سهولت در بسته بندی میتوان، با حرارت غیر مستقیم و حداکثر تا دمای 50 درجه سانتیگراد، رنگ های اپوکالر را گرم نمود.


بنا به درخواست مصرف کننده، رنگ شفاف اپوکالر با دو غلظت زیر نیز قابل تولید و عرضه خواهد بود.

به صورت خمیری
با غلظت 70P.s
به صورت رقیق (جوهری)
با غلظت 1.5P.s


رنگ های شفاف مخصوص رزین اپوکسی


راهنمای مصرف:

ابتدا مقدار بسیار کمی از رنگ اپوکالر را با رزین اپوکسی مخلوط نمایید. سپس از این رزین اپوکسی رنگی شده، به مانند همیشه با دیگر افزودنی های مورد نیاز مخلوط و مصرف نمایید.

 • به دلیل رنگ‌‌دهی بالا و در نتیجه، کم بودن میزان مصرف، نیازی به تغییر نسبت رزین و هاردنر نمی‌‌باشد.
 • در درصدهای بالا و مقادیر مصرفی در پروژه‌های آزمایشگاهی، متناسب با وزن اکی والان 190 g/eq، محصول نهایی را فرموله کنید.
 • مقدار استفاده از رنگ های شفاف اپوکالر به ضخامت محصول نهایی و به میزان نیاز رنگی شدن قطعه بستگی دارد، با افزودن از یک دهم درصد الی دو درصد به نسبت وزن رزین، هر ضخامتی از محصول نهایی به خوبی رنگی خواهد شد.
 • رزین رنگی شده، قبل از افزودن هاردنر، قابلیت نگهداری و انبارداری طولانی مدت را دارا می‌‌باشد.
 • به دلیل واکنشگرا بودن رنگ‌های تخصصی اپوکالر، آن‌ها را به تنهایی با هاردنر مخلوط نفرمایید. (سبب شروع واکنش و در نتیجه سخت شدن یا باعث ایجاد کلوخه در هاردنر خواهد شد)

نکات بهداشتی:

رنگ های اپوکالر حاوی حلال‌‌های فرار نیستند و فقط کافی است رعایت نکاتی که در زمان کار با رزین های اپوکسی مورد توجه هستند، در زمان استفاده از این رنگ ها نیز مدنظر قرار بگیرند:

 • استفاده از دستکش بهداشتی در زمان کار توصیه می‌شود.
 • در صورتی که از رزین اپوکسی در حجم‌های بالا استفاده می‌فرمایید، حتما محیط کار را به هواکش‌های صنعتی مجهز فرموده و در زمان کار از ماسک‌‌های شیمیایی استفاده بفرمایید.

راهنمای نگهداری:

رنگ‌های تخصصی اپوکالر، پایه رزین اپوکسی هستند و انبارداری آن‌‌ها نیازمند شرایط دشواری نمی‌باشد:

 • بهترین زمان استفاده تا دو سال پس از تاریخ تولید می باشد.
 • ترجیحا در دمای بیش از 15 درجه سانتیگراد، در ظرف های دربسته و دور از نورمستقیم خورشید نگهداری شوند.
 • در صورتی که رنگ‌های اپوکالر بر اثر نگهداری در محیط های سرد، دچار یخ زدگی و کریستال شدن گردید، کافیست این رنگ‌‌ها را با دمای حداکثر 50 درجه سانتیگراد و به صورت حرارت غیر مستقیم، مجددا گرم نموده و کمی آن را هم بزنید تا دوباره قابل استفاده گردند.


جدول تنوع رنگ ها:

ET10 دودی
ET20 قهوه ای
ET21 قهوه ای سوخته
ET30 زرد
ET31 کهربایی
ET32 نارنجی
ET40 سبز
ET41 یشمی
ET42 زیتونی
ET43 مغز پسته ای
ET44 لیمویی
ET50 آبی
ET51 دریایی
ET52 نفتی
ET53 فیروزه ای
ET60 بنفش
ET61 انگوری
ET62 ارغوانی
ET63 یاسی
ET70 قرمز
ET72 زرشکی
ET74 زعفرانی

* رنگ‌های ترکیبی جدید و خاص نیز با توجه به پیشنهاد فروشندگان یا مصرف‌کنندگان قابل طراحی و ارائه خواهد بود.

وضعیت کالا: موجود

لینک دانلود بروشور اپوکالر شفاف (1.2 مگ)

لینک دانلود نسخه با کیفیت جدول تنوع رنگ اپوکالر شفاف (2 مگ)افزودن نظر شما

هنوز نظری ثبت نشده